Telefon 386 356 884
Velikost písma

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Archiv aktualit

Úspěchy v lingvistické olympiádě. Postup do národního kola

Lingvistická olympiáda je soutěž, kterou společně organizují Filozofická a Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy v Praze. Pokud chcete být správnými řešiteli úloh, které se skrývají pod názvy Počítání ​v ​gáwríjštiněnebo Lugandština (tyto úkoly čekaly na žáky ve školním kole), potřebujete maličkost: správně pochopit, jak fungují nejrůznější jazykové jevy ve více či méně exotických jazycích. Další maličkostí je mít logické myšlení. Nic z toho nechybělo ani třem žákům našeho gymnázia.

Za lingvisty tak mohou být označeni Pavel Jakš a Karel Jirovec ze 7. E a Kateřina Brůžková z 3. A. Na počátku bylo více než 1 800 žáků ze 108 škol. Dvě stě nejúspěšnějších řešitelů školního kola dostalo pozvánku na FF UK v Praze a FF UP v Olomouci, kde se uskutečnila regionální kola. I tentokrát čekaly na účastníky zapeklité úkoly, nad kterými mnohým zůstává rozum stát. Ne však výše zmíněným žákům. Ve velmi silné konkurenci obstáli.

Kateřina Brůžková se dokonce dostala mezi padesát nejlepších, kteří se v dubnu utkají o místa v národním týmu. Ten se v červenci pokusí navázat na úspěch z loňského roku, kdy čeští reprezentanti získali tři stříbrné medaile na Mezinárodní lingvistické olympiádě v Dublinu.

Sledujte nás #gymceska

Kontakty

Gymnázium, České Budějovice, Česká 64

Česká 142/64, 370 21 České Budějovice
IČO: 60075775
ID datové schránky: n3kevuz

telefon:386 356 884
fax:386 356 085

email: mailto:gc@gymceska.cz

Zobrazit všechny kontakty

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout