Telefon 386 356 884
Velikost písma

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY

Narozeniny Evropy v Marseille

Od 29. září do 7. října 2018 se vybraná skupinka pěti herců z dramatického kroužku Gymnázia Česká (Vanda Hájková, Kateřina Brůžková, Karel Jirovec, Viktor Prokop a Natálie Bigasová) vypravila pod vedením pana učitele Jiřího Krejčího do překrásného města Marseille na jihu Francie, aby reprezentovala Českou republiku na vrcholné akci projektu Evropské unie „Platform shift+“, který byl zaměřen na spolupráci evropských středoškolských studentů a profesionálních divadel. Závěrečná událost nesla název „Good Luck, Europe!”.  
Byli jsme ubytováni v krásném a útulném hostelu v samém centru města spolu se studenty z dalších osmi evropských škol z Estonska, Německa, Maďarska, Francie, Norska, Itálie, Portugalska a Velké Británie. Seznamování začalo už při ubytování, kdy jsme byli v pokojích smícháni s ostatními Evropany. Už první den našeho setkání, po nezbytných seznamovacích aktivitách, jsme byli zasvěceni do příprav velkolepého divadelního představení „Europe at Play”, které se chystalo na čtvrtek 4. 10. 2018 na střeše divadla La Friche. 
Každý den jsme pracovali spolu s učiteli ve vybraných týmech (například činoherní skupina, tým připravující kostýmy, loutkoherci, skupina pracující s digitálními technologiemi či tým zaměřený na pohybové divadlo). Všechno dohromady nakonec dalo skvělé divadelní představení, které sklidilo obrovský úspěch. 
Po tomto náročném projektu nás ale čekala ještě další práce – příprava narozeninové oslavy samotné Evropy při příležitosti blížícího se 25. výročí Maastrichtské smlouvy! Po dalších dvou dnech horlivých prací (od výzdob divadelního sálu přes nácvik živé hudby až po pečení velkého narozeninového dortu) přišel den D! V podvečer soboty 6. října vypukla očekávaná narozeninová oslava. Podíleli se na ní (v režii Janka Lesáka z Jihočeského divadla) nejen umělci z devíti zemí, ale také celý organizační tým „Platform shift+“ i samotné publikum, které společně s námi přišlo Evropu oslavit. Naše česká skupinka ovšem bohužel musela z oslavy předčasně odjet, protože v brzkých ranních hodinách odlétala zpět do České republiky. Po mnoha hodinách cesty, i přes bolavá záda a dočasné ztracení kufrů při přestupu v Amsterdamu, jsme šťastně dorazili do Českých Budějovic. S hlavami plnými zážitků i nových nápadů jsme se rozloučili a odešli do svých domovů. Na tuto skvělou mezinárodní akci ale rozhodně nikdo z nás nezapomene!
Natálie Bigasová, 4. A
 

Sledujte nás #gymceska

Kontakty

Gymnázium, České Budějovice, Česká 64

Česká 142/64, 370 21 České Budějovice
IČO: 60075775
ID datové schránky: n3kevuz

telefon:386 356 884
fax:386 356 085

email: mailto:gc@gymceska.cz

Zobrazit všechny kontakty

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout