Telefon 386 356 884
Velikost písma

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Archiv aktualit

Rilke Na Půdě

Tak jsme se tedy ještě jednou setkali, tentokrát Na Půdě, studiové scéně Jihočeského divadla, v rámci Německého divadelního festivalu, iniciovaného Goethe centrem v Českých Budějovicích. Jako host se ve středu večer zúčastnil i soubor divadla poezie se svou Písní o lásce a smrti korneta Kryštofa Rilka.

Nadšená recenze premiérového lednového představení v aule naší školy již na těchto stránkách uveřejněna byla. Zdálo by se tedy, že není co dodat. Ale je. Studenti Gymnázia v České – od nejmladší členky ze sekundy až po nejstarší maturanty – hráli jako o život a ani diváci, jako by šlo o život, téměř nedýchali. Nejen proto, že text této kultovní básnické prózy, ani její scénické provedení není nenáročné. Také proto, že příběh sám je jako o život a že diváci tohoto večera, již s životními zkušenostmi, v něm patrně mohou vidět více a vnímat intenzívněji. Vždyť války zuří stále a mladí muži do nich vstupují a ženy nikdy neví, zda se k nim kdy vrátí.

Obraťme list k veselejší tónině – hluboký, temný prostor této studiové scény dodal nové napětí, profesionální osvětlení novou barevnost a rozměry, zvukový a hudební doprovod, písně a jedenáctihlasý voice band působivost. Hlavní mužské postavy uvěřitelnost.

Sledujte nás #gymceska

Kontakty

Gymnázium, České Budějovice, Česká 64

Česká 142/64, 370 21 České Budějovice
IČO: 60075775
ID datové schránky: n3kevuz

telefon:386 356 884
fax:386 356 085

email: mailto:gc@gymceska.cz

Zobrazit všechny kontakty

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout