Telefon 386 356 884
Velikost písma

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY

Majálesový „prvomájový“ průvod 2018

Kdo se pohyboval v pátek 25. 5. 2018 v centru Českých Budějovic, mohl chvílemi nabýt dojmu, že se naše země vrátila v politickém směřování před rok 1989. Díky našim studentům se budějovickými ulicemi valil dav milicionářů, nadšených soudruhů a soudružek či svazáků v pionýrských krojích. Ti byli vybaveni vlajkami, mávátky a transparenty, které upomínaly na někdejší každoroční uměle zinscenované a bezduché jásání a nalhávání si, jak jsme šťastni v naší socialistické vlasti. Naštěstí se nejednalo o realitu, nýbrž o recesistické pojetí vybraného tématu pro letošní majáles.

Kandidátem na krále za naši školu byl zvolen sextán Filip Capl, který se přípravy ujal s plným nasazením. To bylo vidět nejenom na zvoleném oblečení, ale i na jeho skvělým způsobem ztvárněných gestech. Bez obětavé podpory technického týmu („zasloužilých soudruhů“ Malečka, Vančury a Lorence) by to rozhodně nešlo. Díky němu jsme mohli obdivovat dokonale nazdobený alegorický vůz, ze kterého se ozývala různá hesla, např. „Capi na hrad“, melodie internacionály a ruské písně. Chyběly snad jen už výstřely z křižníku Aurora kotvícím na slepém rameni Malše. Strhující podívaná se nám naskytla, když se průvod valil Českou ulicí a když král zavelel heslo: „Tady je to naše.“

Přípravný tým bezesporu věrně přiblížil dobovým oblečením i chováním to, co řadíme do smutné historie naší země. A naši studenti svými rekvizitami skutečně mnohé z nás ten den v ulicích pobavili. Zároveň tato akce v sobě skrývá i prostor k zamyšlení nad tím, že se nacházíme v tzv. „osmičkovém roce“, což nás upomíná na vzácný dar svobody a demokracie, který je nutno střežit jako nejcennější poklad.

Sledujte nás #gymceska

Kontakty

Gymnázium, České Budějovice, Česká 64

Česká 142/64, 370 21 České Budějovice
IČO: 60075775
ID datové schránky: n3kevuz

telefon:386 356 884
fax:386 356 085

email: mailto:gc@gymceska.cz

Zobrazit všechny kontakty

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout