Telefon 386 356 884
Velikost písma

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY

Podpořit nadané

Kromě očekávaného vysvědčení se ve čtvrtek 30. ledna rozdávala i jiná osvědčení dovedností našich studentů – těch, které mohli prokázat v řadě jazykových soutěží. V olympiádě z českého jazyka, v soutěži v anglické a německé konverzaci, online mezinárodní soutěži Best in English a také v interpretaci básnického textu např. ve francouzštině.

Soutěž v anglické konverzaci v předvánočním týdnu byla zastoupena jako vždy hojně. Těch nejmladších bylo pětadvacet, ale vybrat porota mohla vždy jen jednoho, nebo dva. Učinila takto: za primu vítězem se stal Vojtěch Kopecký a za sekundu Orlando Ben Verboon a Josef Barták, který byl zároveň nominován do okresního kola této soutěže. Ze starších juniorů vysíláme do okresního kola Vojtěcha Gregora, nejlepšího z tercie, nejlepším angličtinářem z kvarty je opět Lukáš Tauchmann.

Starší studenti byli zastoupeni ještě početněji – 37 chlapců a dívek z různých ročníků se nebáli poměřit své nejenom komunikační dovednosti. Bylo to tehdy náročné dopoledne, ale stálo za to. Naši studenti jsou vtipní, se smyslem pro týmovou práci i smysluplnou improvizaci a všichni jsme si užili i jejich programových poselství – míněných vážně i s nadsázkou, jako

  • ‚don’t waste, eat less‘ … ‚the world is going to hell, clear the mankind to save the planet‘ …

‚enjoy every minute‘ …  ‚don’t waste time on silly things‘…

‚don’t let others to damage your dreams‘ … ‚if we unite, we can change things‘ …

V této kategorii na špičce žebříčku díky svým všestranným dovednostem stanuli Matyáš Chalupa a Marek Maňásek, právě je vysíláme do dalších kol této soutěže. Vítězi ve svých kategoriích se stali Štěpán Zýka, Marek Mačí a Gabriela Hanusová.

Ještě jednou jsme rádi ocenili vynikající umístění Jendy Maršíka v online soutěži Best in English.

Rádi sdílíme úspěchy našich studentů a přejeme jim další v dalších kolech soutěží i v dalším studiu.

Sledujte nás #gymceska

Kontakty

Gymnázium, České Budějovice, Česká 64

Česká 142/64, 370 21 České Budějovice
IČO: 60075775
ID datové schránky: n3kevuz

telefon:386 356 884
fax:386 356 085

email: mailto:gc@gymceska.cz

Zobrazit všechny kontakty

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout