Telefon 386 356 884
Velikost písma

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY

13. konference Volary a pochod smrti. Multikulturní výchova v praxi i s naší účastí

Třináctý ročník konference o multikulturní výchově v praxi, proběhne letos ve virtuální podobě. Projít si budete moci řadu zajímavých příspěvků, prezentací a nabídek zajímavých akcí a aktivit v oblasti multikulturní výchovy. Za finanční podpory Jihočeského kraje a Nadačního fondu obětem holocaustu ji připravuje KreBul, o.p.s. Prachatice.

Naše gymnázium patří mezi pravidelné účastníky této významné mezinárodní konference, již několikrát zde vystupovali se svými příspěvky i naši studenti. Součástí programu bude i náš příspěvek k historii zániku židovské synagogy v Českých Budějovicích.

Letošní opatření nepřejí realizaci fyzické konference (nejprve z května přesunuta na říjen), a proto se organizátoři rozhodli, že připraví vybrané příspěvky v online podobě. Půjde o blok reportáží a příspěvků, které se váží k tématu multikulturní výchovy. Premiérově bude celý záznam k vidění na Youtube kanále KreBul, a to v neděli 25. října od 16:00 hodin.

 

V letošním roce se konference koná pod záštitou hejtmanky Jihočeského kraje Mgr. Ivany Stráské a také pod záštitou doc. PhDr. Martina Kluse, PhD., MBA, což je štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky.

 

Premiéra speciálního konferenčního vysílání se uskuteční v neděli 25. října od 16:00 hodin, a to na youtube kanále KreBul. Sledovat jej budu moci také diváci na facebooku, na profilu ICM.Prachatice, viz níže uvedené odkazy.

 

Během vysílání uvidíte zajímavé příspěvky z oblasti multikulturní výchovy, představení zajímavých aktivit a projektů z České republiky i zahraničí (Slovensko, Německo, Rakousko). Budeme rádi i za vaše případné dotazy, které můžete zasílat na adresu krebul@krebul.cz.

 

Věříme, že pro vás připravené reportáže budou přínosné a dozvíte se z nich řadu zajímavostí z oblasti multikultury. Tradičně bude konference zakončena položením květiny na hřbitově obětí pochodu smrti ve Volarech.

 

Děkujeme také za finanční podporu všech aktivit v rámci projektu „Vzpomínka pro lidskost“, který finančně podpořila hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská, Jihočeský kraj a Nadační fond obětem holocaustu.

 

Odkazy, kde můžete v neděli sledovat konferenční vysílání:

https://www.facebook.com/icm.prachatice/

https://www.youtube.com/channel/UCn8wYvHDcr-KRtHkJIdhjzQ

 

Za organizátory.

Mgr. Zdeněk Krejsa, DiS.

ředitel KreBul, o.p.s.

 

Sledujte nás #gymceska

Kontakty

Gymnázium, České Budějovice, Česká 64

Česká 142/64, 370 21 České Budějovice
IČO: 60075775
ID datové schránky: n3kevuz

telefon:386 356 884
fax:386 356 085

email: mailto:gc@gymceska.cz

Zobrazit všechny kontakty

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout