Telefon 386 356 884
Velikost písma

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / O ŠKOLE / Úspěchy studentů a školy

Tomáš Dřevikovský (3.S) oceněn hejtmanem Jihočeského kraje za vynikající výsledky v krajském kole Logické olympiády

O skvělém umístění Tomáše Dřevikovského (3.S) v krajském kole Logické olympiády jsme již informovali zde.

Nyní připojujeme níže oficiální tiskovou zprávu a foto z webu Jihočeského kraje. Tomášovi ještě jednou gratulujeme k vynikající reprezentaci našeho gymnázia.

 

zdroj: text a foto web Jihočeského kraje

Hejtman Kuba ocenil mladé vítěze krajského kola Logické olympiády

Blahopřání a dárky od jihočeského hejtmana Martina Kuby získali žáci a gymnazisté, kteří se umístili na prvních pěti místech v letošním krajském kole Logické olympiády. Konkrétně se jednalo o zástupce z každé ze tří kategorií určené pro žáky 3. až 5. ročníků základních škol, II. stupně ZŠ a jim odpovídajícím ročníkům víceletých gymnázií a studenty středních škol.

Na osobní setkání s hejtmanem Kubou byli kvůli bezpečnostním opatřením vzhledem k panující koronavirové pandemii pozváni v pondělí 30. listopadu na krajský úřad první tři z těchto kategorií. Soutěžící na 3. místě z druhé kategorie se včas omluvila, proto ji zastoupil náhradník, který byl čtvrtý. Soutěžící ze třetí kategorie se nedostavil, náhradníka tudíž nebylo možné včas pozvat.
Třináctý ročník olympiády se uskutečnil 6. listopadu a přihlásilo se do něj 63 770 soutěžících z 3 143 škol z celé České republiky. Oproti předchozím ročníkům se kvůli koronavirové pandemii uskutečnil on-line.

Všem oceněným chci ještě jednou velice poblahopřát. A to za kraj i za Nadaci Jihočeské naděje. Obě tyto instituce se snaží dlouhodobě podporovat talentované a chytré děti na jihu Čech, za což jsem velice rád. A právě účast na takových akcích, jakou je Logická olympiáda, pomáhá rozvíjet talentovanou jihočeskou mládež k tomu, aby v kraji vyrůstali ti nejchytřejší.  Vědci, lékaři,  prostě lidé, kteří budou v budoucnu napomáhat tomu, aby se nám na jihu Čech co nejlépe žilo,“ zdůraznil hejtman Kuba.

Na řešení otázek a rébusů měli účastníci soutěže pořádané Mensou ČR 30 minut

Ocenění z I. kategorie získali od kraje kalkulačky a deskové hry, ti z dalších dvou kategorií grafické tablety a rovněž deskové hry. Od Nadace Jihočeské naděje obdrželi všichni školní potřeby. Vítěz třetí kategorie Vojtěch Pils ze IV. ročníku českokrumlovského gymnázia navíc získal od hejtmana Kuby poukaz na 4. Talentakademii Jihočeských nadějí. „Podobných olympiád se zúčastňuji pravidelně již delší dobu. Nikdy se mi zatím na krajské úrovni nepodařilo dostat tak vysoko. Mám z toho určitě velikou radost,“ sdělil Pils s tím, že se již těší na celostátní kolo Logistické olympiády, kde bude moct své znalosti poměřit s vrstevníky z celé republiky. Zároveň prozradil, že by v budoucnu rád studovat matematiku a fyziku na Karlově univerzitě v Praze.

Na řešení otázek a rébusů měli účastníci soutěže pořádané Mensou ČR 30 minut. Test obsahoval různé typy logických úloh, jako jsou řady, přesmyčky, sudoku, počítání času nebo věku, vztahy mezi čísly, grafické řady, matice či doplňování kostek.
Místopředsedkyně místní skupiny Mensy a koordinátorka SIG Jihočeské nadané děti Marta Frydrychová pak uvedla, že všech pět prvních účastníků ze tří výše uvedených kategorií si zajistilo postup do celorepublikového finále Logické olympiády. To se mělo původně konat v Míčovně Pražského hradu 30. listopadu, ale kvůli panujícím bezpečnostním opatřením v souvislosti s covidem-19 a na doporučení Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy jej museli organizátoři zrušit. „Termín je proto přesunut na 14. prosince letošního roku a konkrétní formu určí až příslušná epidemiologická situace,“ uzavřela místopředsedkyně Frydrychová.


Ocenění 

 

Kategorie C (studenti středních škol)
1. Vojtěch Pils, Gymnázium Český Krumlov
2. Tomáš Dřevikovský, Gymnázium Česká ČB
3. Marek Pučejdl, Gymnázium J. V. Jirsíka ČB (nedostavil se, náhradníka nebylo možné zajistit)
4. Václav Maštera Pierra de Coubertina Tábor
5. Jan Franěk Gymnázium Jírovcova ČB

 

Sledujte nás #gymceska

Kontakty

Gymnázium, České Budějovice, Česká 64

Česká 142/64, 370 21 České Budějovice
IČO: 60075775
ID datové schránky: n3kevuz

telefon:386 356 884
fax:386 356 085

email: mailto:gc@gymceska.cz

Zobrazit všechny kontakty

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout