Telefon 386 356 884
Velikost písma

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / O ŠKOLE / Úspěchy studentů a školy

ŠKOLNÍ KOLO OLYMPIÁDY V NĚMECKÉM JAZYCE

Navzdory pandemii dál konverzujeme a soutěžíme?.

V lednu proběhlo na naší škole školní kolo olympiády v německém jazyce. Soutěž byla uspořádána ve třech kategoriích a samozřejmě, jak jinak, online. Výkony všech našich soutěžících byly velmi vyrovnané, takže porota měla velmi těžký úkol. Nakonec se vítězem kategorie našich nejmladších němčinářů stal Erik Sedláček (2.E), hned za ním se umístila Klára Benedová (2.E) a příjemným překvapením byl skvělý výkon primánka Filipa Čečetky, který obsadil 3. místo.

V druhé kategorii, která patří tercii a kvartě, byly výsledky soutěže velmi těsné. První místo nakonec získala Magdalena Frydrychová (4.E), na druhém místě se umístila Nikola Ženíšková (4.E) a třetí místo se shodným počtem bodů obsadila Veronika Šafránková a Petr Novák, oba ze 4. E.

V poslední kategorii pak soutěžili gymnazisté z 1.-3. ročníku. Na prvních třech místech se umístili Marek Maňásek, Lukáš Bednář a o třetí místo se dělí Michael Schlehofef a Ondřej Kamenný. Velký dík patří všem soutěžícím, kteří si našli chuť a čas zasoutěžit si v němčině. A zároveň přejeme hodně štěstí a úspěchům všem našim postupujícím do dalších kol.

Sledujte nás #gymceska

Kontakty

Gymnázium, České Budějovice, Česká 64

Česká 142/64, 370 21 České Budějovice
IČO: 60075775
ID datové schránky: n3kevuz

telefon:386 356 884
fax:386 356 085

email: mailto:gc@gymceska.cz

Zobrazit všechny kontakty

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout