Telefon 386 356 884
Velikost písma

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY

Sluneční králové - Národní divadlo - Kytice

Výstava Sluneční králové v Národním muzeu byla dechberoucí. Naši egyptologové mají to nejlepší jméno napříč celým světem. Expozice, kterou jsme včera viděli, je toho důkazem. Je precizním zmapováním dynastie tzv. slunečních králů, kteří vládli v Abúsíru. Mohli jsme obdivovat více jak 300 artefaktů z toho období. Egypťané byli velmi vyspělou civilizací.

Jako bonus návštěvy Národního muzea vnímáme i citlivě a krásně zrekonstruovanou budovu muzea, kterou jsme si také krátce prohlédli.

Komentovanou prohlídku Národního divadla kvitujeme s povděkem, neb nám velmi pomohla při večerním představení k lepší orientaci v celém interiéru tohoto chrámu divadelního umění. Mohli jsme v klidu a bez diváků poznat veškeré prostory divadla, lidověji řečeno vše jsme „prošmejdili od sklepa až po půdu“. Byli jsme seznámeni s komplikovanou historií stavby této budovy a obdivovali jsme zejména malířskou a ornamentální výzdobu, ale i lustr a jeviště a hlavní oponu. Výhled na celou Prahu od monumentálních soch a 2 trig byl bezchybný, a to v odpoledních i večerních hodinách.

Po krátkém osobním volnu jsme se uvelebili v červených sedačkách 1. balkonu a již jsme se nesli na vlnách 8 baladických příběhů z Erbenovy Kytice. Vizuální pojetí, perfektní přednes, skvostné herecké výkony a podmanivá hudba nás doslova uchvátily. Bylo báječné obdivovat herečky a herce, jako jsou František Němec, Jana Preissová, Taťjana Medvecká, Anna Fialová, Igor Orozovič aj. Kytice je opravdu nadčasová a my se k ní určitě, i díky včerejšímu divadelnímu zážitku, budeme vždy vracet.

Děkujeme za možnost být ve středu 8. září v Praze a tolik toho vidět a zažít.

Takový den bychom přáli všem třídám na naší škole.

S díky třídy 4.A a 4.S

Sledujte nás #gymceska

Kontakty

Gymnázium, České Budějovice, Česká 64

Česká 142/64, 370 21 České Budějovice
IČO: 60075775
ID datové schránky: n3kevuz

telefon:386 356 884
fax:386 356 085

email: mailto:gc@gymceska.cz

Zobrazit všechny kontakty

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout