Telefon 386 356 884
Velikost písma

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY

Sportovně poznávací kurz - Šumava, chata Churáňov

Ve dnech 4.- 8. 10. jsme s naší třídou 3.E odjeli na náhradu lyžařského kurzu na chatu Churáňov na Šumavě. Byli jsme tak první třída, která něco jako náhradu lyžařského kurzu zažila, za což všem organizátorům moc děkujeme.

Program byl skutečně nabitý. Výuka češtiny, matematiky, biologie a zeměpisu byla proložena venkovními aktivitami a vycházkami po krásném a malebném okolí.

Náš běžný den vypadal takto:

V 8:00 byla snídaně, takže „ranní ptáčata“ vstávala kolem 7:00, ti ospalejší, což, jak kurz pokračoval, byla většina z nás, vstávali asi tak 10–15 minut před snídaní.

Snídaně rozhodně nebyly chudé. Na své si tam přišli milovníci sladkých i slaných snídaní a nebyl žádný důvod ke stěžování si (mimochodem: kdybyste sem někdy jeli, počítejte s tím, že u toustovače se rychle tvoří fronty, takže kdo dřív přijde, ten dřív jí.)

Kolem 8:45 nám obvykle začínala výuka. Buď jsme se učili do oběda nebo jsme ještě před ním měli jiné aktivity, jako třeba orientační běh, sportování či besedu s pracovníkem horské služby a jeho pejskem.

Po delikátním obědu jsme buď pokračovali ve výuce, která byla spíše praktická než teoretická (například jsme zkoumali mechy nebo měřili srážky), nebo jsme šli na společnou procházku. Vždy jsme se však ven dostali a mohli jsme se nadýchat čerstvého šumavského vzduchu.

V 18:00 poté byla večeře, které se nedalo nic vytknout, a po dojedení jsme se všichni shromáždili ve společenské místnosti a hráli spolu společenské hry či jsme recitovali básničky. Dokonce jsme měli i tu čest pracovat s termokamerou, se kterou jsme v lesíku u chaty pozorovali živočichy a hráli na schovávanou.

Ve 22:00 byla večerka a my jsme zcela znavení usínali v našich útulných pokojích, aby se to vše následující den opakovalo.

Prostředí chaty bylo hezké a kuchyně nás zásobovala domácími potravinami. Personál chaty byl vždy usměvavý a milý a naši učitelé zrovna tak. Všem organizátorům moc děkujeme za tento krásný a příjemný pobyt a jsme za něj moc vděční. Chatu Churáňov můžeme pro další podobné pobyty jen doporučit!

                                                                                                                                                       Vaše 3.E

Sledujte nás #gymceska

Kontakty

Gymnázium, České Budějovice, Česká 64

Česká 142/64, 370 21 České Budějovice
IČO: 60075775
ID datové schránky: n3kevuz

telefon:386 356 884
fax:386 356 085

email: mailto:gc@gymceska.cz

Zobrazit všechny kontakty

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout