Telefon 386 356 884
Velikost písma

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY

Přednáška - Perspektivní směry rozvoje elektrotechniky aneb od žárovky po SMART city a Internet věcí

V úterý 31. října jsme se zúčastnili přednášky o tištěných obvodech, jejich výrobě a využití v praxi. Přijel k nám pan Ing. Navrátil ze Západočeské univerzity v Plzni z elektrotechnické fakulty, který nám představil RICE („Regionální inovační centrum elektrotechniky“) - výzkumy s tištěnými a vyšívanými obvody, další využití elektroniky v praxi.

Měli jsme možnost si prohlédnout elektrotechnické součástky tištěné a vyšité na různé materiály (papír, plastovou fólii, látku) a seznámit se s průběhem vývoje a výroby těchto součástek. V závěru přednášky jsme si mohli vyzkoušet „chytrý“ hasičský oblek, který měl spoustu zajímavých funkcí. Oblek bylo možné spárovat přes wifi s tabletem, na kterém byly vidět různé informace o hasiči – zda leží, stojí, jestli kolem něj nejsou jedovaté plyny, v jaké teplotě se pohybuje apod. K obleku také patřily „chytré“ boty a „chytré“ rukavice.

Přednáška nás zaujala, někteří by rádi slyšeli více podobností. Ode dneška si budeme dávat pozor na každou samolepku, protože nevíme, jestli v sobě nemá vytištěnou baterii či senzor a nesbírá o nás informace.

Alice Nováková, 7.E

Sledujte nás #gymceska

Kontakty

Gymnázium, České Budějovice, Česká 64

Česká 142/64, 370 21 České Budějovice
IČO: 60075775
ID datové schránky: n3kevuz

telefon:386 356 884
fax:386 356 085

email: mailto:gc@gymceska.cz

Zobrazit všechny kontakty

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout