Telefon 386 356 884
Velikost písma

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / O ŠKOLE / Úspěchy studentů a školy

Úspěchy plavců na prvních vrcholných soutěžích

Přestože plavecká sezóna teprve začíná, zaznamenali naši plavci značné úspěchy.

Poslední plavecké týdny byly opravdu nabité.

Hned po jarních prázdninách se družstva mužů i žen PLAVÁNÍ České Budějovice, ve kterých žáci naší školy tvoří pevné jádro, probojovaly do Finále mistrovství ČR družstev (Liga).

O týden později ve finále, které pořádal právě domácí klub v plaveckém stánku na soutoku Malše a Vltavy a na dohled naší školy, rozhodně naši plavci nezklamali. Muži s Janem Brůnou a Markem Matouškem i bez opory kvalifikace, nemocného Jirky Václavíka, skončili 8., ženy, které zastupovaly Hedvika Podruhová, Kristýna Veselá, Barbora Veselá a Sofie Nezvalová, vyplavaly 5. místo.

V uplynulém plaveckém víkendu byly na programu hned 2 pražské závody. Jarní cena a Zimní mistrovství ČR na 5 km s kvalifikací na mezinárodní akce. Sobotní Jarní cenu Prahy pro žactvo a mladší dorost jednoznačně ovládl Honza Brůna s 5 vítězstvími, 1 druhým místem a nejhodnotnějším výkonem celých závodů. Na stupně vítězů se prosadila i Hedvika Podruhová.

Na nedělním Mistrovství ČR na 5 km doplaval Marek Matoušek 2. ve skvělém čase, který znamenal splnění limitu pro start na mistrovství Evropy juniorů. Jeho starší klubový kolega, který v závodě zvítězil, splnil limit na MS a ME.

Ve čtvrtek plavci odjíždí na další závody a sice 1.kolo Českého poháru do Pardubic. Tak snad jejich forma bude dále gradovat a zaplavou dobré kvalifikační časy na MČR dorostu, které bude netradičně již v polovině dubna.

Jiří Filip

Sledujte nás #gymceska

Kontakty

Gymnázium, České Budějovice, Česká 64

Česká 142/64, 370 21 České Budějovice
IČO: 60075775
ID datové schránky: n3kevuz

telefon:386 356 884
fax:386 356 085

email: mailto:gc@gymceska.cz

Zobrazit všechny kontakty

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout