Telefon 386 356 884
Velikost písma

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / O ŠKOLE / Úspěchy studentů a školy

Zeměpisná olympiáda – postup do celostátního kola!

Dne 30.3.2022 se konalo krajské kolo 24. ročníku Zeměpisné olympiády, kam se probojovalo hned několik studentů naší školy. V krajském kole na soutěžící tradičně čekalo prověření jejich znalostí ve třech okruzích a to: práce s atlasem, písemný test geografických znalostí a praktická část. V obrovské konkurenci se naši geografové rozhodně neztratili a brali dokonce několik umístění na stupních vítězů.

Mezi nejmladšími si v kategorii A velmi dobře vedl Lukáš Blecha z 1. E, který se stal úspěšným řešitelem KK ZO.

V kategorii B se na krásném 2. místě umístila Michaela Mrzenová (2.E), které vítězství uniklo o pouhopouhý půl bod. Úspěšnými řešiteli se v této kategorii také stali Daniel Pavlíček (2.E) a Václav Marušinec (2.E).

V kategorii D, kde soutěží studenti ze všech ročníků vyššího stupně středních škol, se nám dokonce podařilo vystoupat na příčku nejvyšší. 1 místo v KK ZO obsadil František Jakub Sklář (2. A), který si touto výhrou nejenže zajistil postup do celostátního kola ZO, ale také přijetí na Přírodovědeckou fakultu UK. Dalších skvělých výsledků v podobě úspěšných řešitelů kategorie D dosáhli Václav Toufar (6. E) a Marek Matoušek (3.S).

Všem výše zmíněným studentům moc děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy. Františkovi Jakubu Sklářovi přejeme hodně štěstí a úspěchů v celostátním kole konaného ve dnech 28. a 29. dubna 2022 v Praze.

Sledujte nás #gymceska

Kontakty

Gymnázium, České Budějovice, Česká 64

Česká 142/64, 370 21 České Budějovice
IČO: 60075775
ID datové schránky: n3kevuz

telefon:386 356 884
fax:386 356 085

email: mailto:gc@gymceska.cz

Zobrazit všechny kontakty

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout