Telefon 386 356 884
Velikost písma

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY

Kouzlo starých časů podruhé

Třída 3.E našeho gymnázia byla letos na jaře 2. ročníkem, který se vydal 20. dubna do Českého Krumlova do krásného ateliéru legendárního šumavského fotografa Josefa Seidla, jenž je nádherným a jedinečným muzeem staré fotografie v kontextu celosvětovém.

Již v zahradě Seidlovy vily na nás dýchlo kouzlo starých časů. Pak jsme již s úžasem obdivovali velmi vkusně a precizně udržované interiéry i exteriéry krásné vily. Je doslova po střechu půdy naplněna tisícovkami dobových předmětů a artefaktů, kterým vévodí vše, co souvisí s klasickým fotografováním. Nikde není tak precizně a systematicky dochováno několik tisícovek negativů dobových fotografií.

Ocenili jsme rozdělení naší třídy na 2 skupiny. Mohli jsme tak v klidu absolvovat prohlídku celé vily, poté jít pracovat do temné komory, abychom zjistili, jak se fotografovalo před sto lety.

Nebudeme lhát, pokud řekneme, že zejména dívky si užily fotografování v dobových kostýmech v autentickém a krásném ateliéru pana Seidla.

Celé dopoledne bylo klidné, harmonické a pohodové, patrně se na nás opravdu přeneslo kouzlo doby počátku 20. století.

Děkujeme za možnost navštívit toto krásné místo. Určitě jsme zde nebyli naposledy a již se těšíme, až zase k Seidlům vyrazíme, třeba se svými rodinami, nebo zase se školou, abychom mohli tentokrát obdivovat např. staré fotografie Šumavy tak, jak vypadala v dobách našich babiček.

Sledujte nás #gymceska

Kontakty

Gymnázium, České Budějovice, Česká 64

Česká 142/64, 370 21 České Budějovice
IČO: 60075775
ID datové schránky: n3kevuz

telefon:386 356 884
fax:386 356 085

email: mailto:gc@gymceska.cz

Zobrazit všechny kontakty

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout