Telefon 386 356 884
Velikost písma

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / O ŠKOLE / Úspěchy studentů a školy

Postup do celostátního kola Astronomické olympiády a další skvělé úspěchy našich studentů v krajském kole.

František Jakub Sklář druhý a postupuje do celostátního kola, Ondřej Brož pátý v kategorii CD. Tereza Dvořáková (3.), Karolína Slabová (4.), Lukáš Blecha (5.), Kateřina Kysnarová (6.), Eliška Rubešová (7.), Kristýna Koptíková (8.), Sofie Janowiaková (11.) tak ovládli kategorii GH naši nejmladší astronomové.

Během měsíce března se uskutečnilo krajské kolo Astronomické olympiády, do kterého postoupilo hned 23 žáků a studentů našeho gymnázia ze školního kola a soutěžili ve třech různých věkových kategoriích. Jako každým rokem i letos bylo krajské kolo této soutěže rozděleno do několika částí. Pro soutěžící byl připraven přehledový vědomostní test, dále pak několik zajímavých ale poměrně obtížných početních úloh a také praktická úloha spojená s pozorováním hvězd.  

  • V kategorii CD (1. a 2. ročník SŠ) se nakonec šest našich studentů umístilo do 10. místa z 15 hodnocených v kraji a dva z nich se stali úspěšnými řešiteli.
  • V kategorii EF (8. a 9. ročník ZŠ) se čtyři naši studenti umístili do 16. místa z 22 hodnocených v kraji.
  • V kategorii GH (6. a 7. ročník ZŠ) se hned osm našich studentů umístilo do 12. místa z 24 hodnocených v kraji a sedm z nich jsou úspěšní řešitelé. 

K dosaženým výsledkům, k obsazení skvělých míst a k výborné reprezentaci školy všem soutěžícím gratulujeme a těšíme se na další jejich úspěchy. 

 

Sledujte nás #gymceska

Kontakty

Gymnázium, České Budějovice, Česká 64

Česká 142/64, 370 21 České Budějovice
IČO: 60075775
ID datové schránky: n3kevuz

telefon:386 356 884
fax:386 356 085

email: mailto:gc@gymceska.cz

Zobrazit všechny kontakty

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout