Telefon 386 356 884
Velikost písma

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY

Exkurze na Šumavě

V pondělí 2.5. 2022 se třídy 1.A, 1.S a 5.E zúčastnily geograficko – biologické exkurze na Šumavě.

Na první zastávce v Borové Ladě jsme se prošli Chalupskou slatí, kde  jsme získali mnoho informací o rašeliništích, vývoji Šumavy a mikroklimatu této oblasti. Během prohlídky všichni pečlivě vyplňovali pracovní listy.

Další zastávkou byla geologická expozice Rokyta, kde si lze volně na čerstvém vzduchu prohlédnout vzorky hornin z oblasti NP a CHKO Šumava a také se něco přiučit o plavebních kanálech, těžbě zlata a rašeliny v této oblasti. Tato expozice nás zaujala. Dozvěděli jsme se mnoho nového např. o sklářském průmyslu na Šumavě, geologickém vývoji Šumavy, vzniku obřích hrnců, které jsou typické právě pro oblast řeky Vydry.

Ty jsme si pak prohlédli  při cestě podél řeky Vydry, a díky naučné stezce Povydří jsme se o jejich vzniku dozvěděli ještě více.

Po krásných sedmi kilometrech procházky, během které jsme pozorovali kamenná moře, činnost řeky Vydry a další jevy, naše putování končilo na Čeňkově pile. Došli jsme až místní elektrárně a k soutoku Vydry a Křemelné. Toto místo u řeky Otavy miloval i B. Smetana, který právě zde zasadil 3 smrky.

 Počasí nám vyšlo, všichni byli rádi, že celou cestu absolvovali suchou nohou.

Sledujte nás #gymceska

Kontakty

Gymnázium, České Budějovice, Česká 64

Česká 142/64, 370 21 České Budějovice
IČO: 60075775
ID datové schránky: n3kevuz

telefon:386 356 884
fax:386 356 085

email: mailto:gc@gymceska.cz

Zobrazit všechny kontakty

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout