Telefon 386 356 884
Velikost písma

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY

Romanticko-poetické páteční odpoledne v Českém Krumlově

Třída 3.E zkusila 17. června něco úplně nového. V pátek odpoledne vyrazila ne domů, ale na exkurzi!

Rozhodli jsme se v pátek hned po vyučování ve svém volném čase odjet do nedalekého romantického města Český Krumlov. Čekala nás romantická procházka méně známými trasami tohoto skvostu jižních Čech. Obdivovali jsme tajuplná zákoutí, meandrující řeku Vltavu, nádherný domek Egona Schieleho v ještě nádhernější růžové zahradě a po náročném stoupání nás uvítaly barokní zahrady s otáčivým hledištěm.

Velikým dárkem pro nás byla doslova soukromá prohlídka všech interiérů letohrádku Bellarie v zámecké zahradě před otáčivým hledištěm. Jedná se o velmi vzácnou dochovanou rokokovou zahradní stavbu.

V podzemním patře letohrádku se nachází barokní kuchyně, místnost s tzv. „kouzelným stolkem“ – výtahem na jídlo, který byl zhotoven roku 1746. Dále je zde velmi zajímavá umělá jeskyně – grotta. Štukovou výzdobu provedl Matthias André. Zasadil do ní také tisíce lastur škeblí, perlorodek říčních aj. Stěny sálů v obou horních patrech pokrývají nástěnné malby Františka Jakuba Prokyše. Ty nás okouzlily nejvíce. Iluze dokonalého a harmonického světa!

V 17:00 hod. jsem se usadili na točnu a mohla začít veřejná generální zkouška divadelního představení Úplně celá česká historie, kterou pro otáčivé hlediště jako novinku připravilo Malé divadlo. Jednalo se o velmi živé komediálně-didakticko-akční představení, které dokázalo seznámit diváky s historií našeho státu od jeho prvopočátků až po samotnou současnost. I malý národ může mít velké dějiny. Byla to spanilá jízda! Následovaly bouřlivé ovace. A tak věříme, že toto představení nebude mít o diváky nouzi.

Odpoledne i večer, vše se nám moc líbilo a všechno se podařilo. Město Český Krumlov nás zcela okouzlilo. Divadlo nás nadchlo. Určitě nebude špatné si někdy takovéto páteční romantické odpoledne zase zopakovat.

Děkujeme naším paním učitelkám!

Třída 3.E

Sledujte nás #gymceska

Kontakty

Gymnázium, České Budějovice, Česká 64

Česká 142/64, 370 21 České Budějovice
IČO: 60075775
ID datové schránky: n3kevuz

telefon:386 356 884
fax:386 356 085

email: mailto:gc@gymceska.cz

Zobrazit všechny kontakty

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout