Telefon 386 356 884
Velikost písma

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / O ŠKOLE / Úspěchy studentů a školy

Karolína Lojková, „naše“ skvělá jachtařka ze 4.E, směřuje na olympijskou přípravku

V posledním srpnovém týdnu hostila lipenská přehradě největší jachtařskou událost letošního roku v České republice, Mistrovství Evropy juniorské lodní třídy RS Feva.

Jedná se o dvouposádkovou plachetnici pro děti a juniory do 18 let. Mezi 79 lodí z celé Evropy se zařadila také studentka 4.E našeho gymnázia Karolína Lojková spolu s Tomášem Peterkou z Prahy. Pro oba byl závod na tomto typu lodi premiérou. Dosavadní jachtařskou kariéru totiž strávili na menší jednoposádkové lodi Optimist, kde se oba díky svým výkonům zařadili do reprezentačního družstva ČR Ovládání lodě a souhru posádky se museli pro tento závod rychle naučit, ale k taktice a strategii mohli využít své zkušenosti.

Závod se jel na šest samostatných rozjížděk. Kája s Tomem dokázali jednu vyhrát a v jedné skončili třetí, což jim spolu s dalšími dojezdy stačilo na celkové 7. místo. V kategorii smíšených posádek získali titul Mistrů Evropy pro rok 2022. Výsledek byl velmi příjemným překvapením, málokdo čekal, že nově sestavená posádka dokáže porazit mnohem zkušenější soupeře.

Karolíny další jachtařská kariéra teď směřuje na olympijskou "přípravku“, loď "29er", která je zmenšenou verzí současné olympijské třídy "49er".

Kájo, jsme na Tebe hrdí, blahopřejeme a držíme palce na olympiádu!!!

Sledujte nás #gymceska

Kontakty

Gymnázium, České Budějovice, Česká 64

Česká 142/64, 370 21 České Budějovice
IČO: 60075775
ID datové schránky: n3kevuz

telefon:386 356 884
fax:386 356 085

email: mailto:gc@gymceska.cz

Zobrazit všechny kontakty

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout