Telefon 386 356 884
Velikost písma

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Archiv aktualit

MICROSOFT DIGIGIRLZ 2022

26.9. jsme vyrazily tři dívky z 1.A do Prahy, kde jsme měly možnost navštívit Microsoft v rámci exkurze DigiGirlz. Naučily jsme se zde mnoho nových věcí o práci v IT. Zjistily jsme, že tato práce nezahrnuje jen programování nebo hackování, ale i spoustu dalších zajímavých pozic.  

Seznámení se s fungováním umělé inteligence a následný trénink a pozorování, jak to vlastně všechno funguje a kolik věcí se s tím dá dělat, všechny z nás zaujal a moc bavil.  

Též jsme se dozvěděly pár nových zajímavostí o aplikacích, jako je Powerpoint, Excel či Word. Vyzkoušely nové možnosti. Ukázali nám zajímavé aplikace, jako je například Microsoft Translate, kterou většina z nás ani neznala. 

Společnými silami se nám povedlo založit si LinkedIn. Poslechly jsme si krásnou prezentaci o tom, jak tuto aplikaci využít a k čemu nám to všechno vlastně je dobré. 

Na konci exkurze nás provedli po celé té krásné a obrovské budově. Viděly jsme terasu, různě dělané a designované kanceláře, patra s různými tématy a obdivovaly jsme styl a krásu těchto prostorů. 

Celá exkurze byla velmi zajímavá a naučná. Jestli se naskytne další příležitost něco takového zažít, rozhodně nebudeme váhat o účasti. ;-) 

Nikola Lavičková, Kateřina Kubínová, Karolína Bučilová

Sledujte nás #gymceska

Kontakty

Gymnázium, České Budějovice, Česká 64

Česká 142/64, 370 21 České Budějovice
IČO: 60075775
ID datové schránky: n3kevuz

telefon:386 356 884
fax:386 356 085

email: mailto:gc@gymceska.cz

Zobrazit všechny kontakty

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout