Telefon 386 356 884
Velikost písma

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2022 - 2023

Soutěžte s ČEZem!

Zajímáte se o běžnou ale i alternativní energetiku? Poznáte všechny typy elektráren a turbín? Víte, k čemu se v Holandsku využívaly větrné mlýny a jak vypadá parabolický koncentrátor? Ano? Pak by vás mohla zaujmout soutěž pro všechny středoškoláky probíhající od 1. 10. do 14. 11. 2022 na stránkách ČEZu:

https://www.svetenergie.cz/cz/souteze/aktualni-soutez-o-knihu/38-podzimni-soutez-pro-zaky-strednich-skol-2022 

Čeká na vás 21 soutěžních otázek, v nichž přiřazujete pojmy do schémat či k správným obrázkům nebo vybíráte odpovědi z nabízených možností. Pokud kvíz vyplníte se 100% úspěšností, jste zařazeni mezi potenciální vítěze. Ale pozor, nestačí být pouze bezchybný, musíte být i rychlí! Každý den totiž vyhraje pouze jeden soutěžící, a to ten s nejlepším časem. Vítěz si pak může za odměnu vybrat jednu cenu z nabídky od zajímavých knih, přes sadu báječných experimentů až po IQ hry, které vám pořádně zavaří vaše mozkové závity. 

Pokud neuspějete hned napoprvé, nezoufejte. Právě tady platí více, než kdy dříve známe pořekadlo: Chybami se člověk učí.“ Hru lze totiž každý den nekonečně krát opakovat a stále si zlepšovat svůj čas. Interaktivní soutěžní otázky jsou vytvořeny z informací dostupných na vzdělávacím portálu ČEZu, takže se nemusíte bát, že byste se nikde nedopátrali správných odpovědí.  

Ani my jsme při našem prvním pokusu nevěděli vše správně. Postupem času jsme se však naučili nejen, který fotovoltaický článek má největší účinnost, ale třeba i z jakých částí se skládá parogenerátor nebo jaké máme typy štěpných reaktorů. 

Nám všem se již postupně podařilo vyhrát, ale o dnešním vítězi ještě stále není rozhodnuto! Takže na nic nečekejte a vydejte se dobýt si slávu ve fyzice! 

Václav Toufar, Klára Kafková, Šárka Zíková, Vlastimil Hošek, 7. E 

Sledujte nás #gymceska

Kontakty

Gymnázium, České Budějovice, Česká 64

Česká 142/64, 370 21 České Budějovice
IČO: 60075775
ID datové schránky: n3kevuz

telefon:386 356 884
fax:386 356 085

email: mailto:gc@gymceska.cz

Zobrazit všechny kontakty

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout