Telefon 386 356 884
Velikost písma

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2022 - 2023

Jaký byl Den otevřených dveří na Policii ČR?

Ve čtvrtek 10. listopadu 2022 se studenti společenskovědního semináře z Gymnázia Česká zúčastnili DOD na Policii ČR. Zaměstnanci českobudějovické policie si pro ně připravili velice zajímavý program. Nejprve se studentům věnovali tiskový mluvčí por. Milan Bajcura a zaměstnankyně personálního oddělení, kteří jim představili základní fungování policie, její oddělení, personální problematiku, technické vybavení aj. Studenti byli dále seznámeni s vybranými případy, které jihočeští kriminalisté museli v poslední době řešit. Některé z nich jsou skutečně drastické, proto padaly dotazy i na téma psychohygiena policistů a rychlé vyrovnání se s krutými zážitky. Nechyběla ani ukázka vybavení služebních vozidel.

Na jedné z ilustračních fotografií lze spatřit oktavánku „praporčici Parkosovou“, která se svými kolegyněmi vyhodnocuje cvičný případ, zda vyšle hlídku na neohlášenou a nepovolenou studentskou demonstraci na dvoře naší školy. Nakonec hlídka sestavena z našich maturantek do terénu nevyrazila. Nikoli z důvodu zdražení pohonných hmot, ale proto, že se v tomto modelovém případu jednalo jen o běžnou hodinu tělocviku.

Následně byli studenti pozváni i do operačního střediska, kde mohli vidět, jak se zpracovává informace z tísňového volání. Operační důstojník nám nastínil, jaké jsou zde využívány nejnovější technologie, které třeba chybí i ve vybavení zahraničních kolegů.

Všem, kteří se podíleli na pestře a profesionálně připraveném programu, děkujeme a zároveň tuto obohacující akci vřele doporučujeme také dalším školám.

Sledujte nás #gymceska

Kontakty

Gymnázium, České Budějovice, Česká 64

Česká 142/64, 370 21 České Budějovice
IČO: 60075775
ID datové schránky: n3kevuz

telefon:386 356 884
fax:386 356 085

email: mailto:gc@gymceska.cz

Zobrazit všechny kontakty

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout