Telefon 386 356 884
Velikost písma

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY

AKTUALITY

Nový projekt EU Šablony IV. „Gymnázium Česká-úspěch pro každého“

Nový projekt EU Šablony IV

Přečíst
Projekt Podpořit nadané

Projekt Podpořit nadané

Společný projekt předmětových komisí jazyků – českého, německého, francouzského a anglického – se letos uskutečnil byť v obtížných podmínkách, ale se stejným úspěchem jako v letech předešlých, o to více se radujeme ze skvělých výkonů našich studentů. Podívejte se na pár momentů ve fotogalerii.

Přečíst
Akce čtení kroužku německé literatury

Akce čtení kroužku německé literatury

Členky kroužku německé literatury pod vedením paní učitelky Aleny Chytil ve čtvrtek 23. 6. 2022 uspořádaly v čítárně čtení v češtině i němčině z děl německy píšících autorů pro septimu a sextu. Texty Franze Kafky, Siegfrieda Lenze a Patrika Süskinda byly doprovázené hrou na violončelo, kytaru a akordeon studenty z nižších ročníků. Velice povedená akce pak byla ukončena debatou s diváky a malým občerstvením. Děkujeme paní Chytil a paní Pitrunové za organizaci a také všem, co poslouchali. Míša, Míša, Jolča a Danča.

Přečíst
Úřední hodiny o prázdninách. Krásné léto všem

Úřední hodiny o prázdninách. Krásné léto všem

Úřední hodiny o prázdninách: 10.00 - 12.00 hodin v těchto termínech: 13. 7., 20. 7., 27. 7., 3. 8., 10. 8., 17. 8., v termínu 25. 8. až 31. 8. od 8.00 do 14.30. KAŽDÝ DEN VSTUP POUZE - DŘEVĚNÁ VRATA ČESKÁ ULICE.
Krásné léto všem:-)

Přečíst

Výsledky voleb do školské rady

Výsledky voleb do školské rady
V souladu s čl. IV, odst. 5 Volebního řádu školské rady při základních školách, středních školách, konzervatoři a vyšších odborných školách, SM/114/RK, zveřejňuje volební orgán výsledky voleb do školské rady Gymnázia, České Budějovice, Česká 64.

Jména zvolených členů školské rady za zákonné zástupce nezletilých žáků a zletilé žáky:
• Ing. Štěpková Ivana (nový člen)
• Mgr. Štětková Markéta
• MUDr. Koptíková Lucie
• Mgr. Zemková Ludmila, Ph.D.

Počet odevzdaných hlasů celkem: 63
Počet hlasů pro vítězného kandidáta: 29

Volby se konaly elektronickou formou ve dnech 19. – 27. 6. 2022.

S podrobnými výsledky voleb je možno se seznámit po předchozí telefonické domluvě kdykoliv v pracovní dny v čase 8.00-15.30 v kanceláři vedení školy (č. dveří 101).V Českých Budějovicích dne 28. června 2022

Mgr. Antonín Sekyrka
ředitel školy

Přečíst
1. S se vydala po stopách Gabčíka s Kubišem

1. S se vydala po stopách Gabčíka s Kubišem

Také třída 1. S si připomněla 80. výročí jednoho z nejvýznamnějších momentů naší moderní historie – atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Dne 21. června jsme se se třídou vypravili do Prahy, kde jsme v Divadle Pod Palmovkou zhlédli představení „294 statečných“, které vzdává hold nejen atentátníkům Josefu Gabčíkovi a Janu Kubišovi, ale také všem dalším, kteří jim pomáhali.

Přečíst
6.E (opět) na tripu

6.E (opět) na tripu

I sexta vyrazila za dobrodružstvím a ve dnech 13. – 14.6. zakotvila v Černém Kříži. S panem učitelem Dvořákem a jeho věrným kolegou, panem Vaníčkem, jsme vyběhli vzhůru do kopců a prošli celou Medvědí stezku. Někteří z nás se dokonce obohatili u naučných cedulí, někteří si vystačili s pouhým pozorováním přírody a jiní si nejvíce užili návštěvu restaurace na Jeleních Vrších, kde jsme zastavili na oběd.

Přečíst
Romanticko-poetické páteční odpoledne v Českém Krumlově

Romanticko-poetické páteční odpoledne v Českém Krumlově

Romanticko-poetické páteční odpoledne v Českém Krumlově včetně návštěvy divadla, jehož hlediště se otáčí, a navíc má nejvyšší strop ze všech divadel na světě! Třída 3.E zkusila 17. června něco úplně nového. V pátek odpoledne vyrazila ne domů, ale na exkurzi! Rozhodli jsme se v pátek hned po vyučování ve svém volném čase odjet do nedalekého romantického města Český Krumlov. Čekala nás romantická procházka méně známými trasami tohoto skvostu jižních Čech.

Přečíst
DěS v archivu

DěS v archivu

Při příležitosti Mezinárodního dne archivů navštívil dějepisný seminář (DěS) septimy Státní okresní archiv (SOkA) v Českých Budějovicích. Po úvodním slovu pana ředitele archivu a prohlédnutí reprodukcí dobových fotografií města z přelomu 19. a 20 století, jsme navštívili depozitář a prohlédli si ukázky různých archiválií (mapy, knihy, listiny, koncepty…). Poté jsme si v badatelně vyzkoušeli psaní husím brkem.

Přečíst
Přednáška cestovatele Kubeše

Přednáška cestovatele Kubeše

Ve čtvrtek 28. 4. do naší školy zavítal cestovatel a fotograf Tomáš Kubeš se svou přednáškou s názvem „Afrika v kostce“. Několika třídám představil přes 20 zemí tohoto kontinentu, přiblížil nám tamní kulturu, zvyky i náboženství. Prostřednictvím mnoha fotografií a videí jsme mohli alespoň částečně poznat, jak rozdílné životy vedou Afričané od těch našich a pár z nás dokonce na podobné dobrodružství navnadil. Děkujeme za velmi zajímavé ozvláštnění výuky.

Přečíst
Exkurze na Šumavě

Exkurze na Šumavě

V pondělí 2.5. 2022 se třídy 1.A, 1.S a 5.E zúčastnily geograficko – biologické exkurze na Šumavě. Na první zastávce v Borové Ladě jsme se prošli Chalupskou slatí, kde  jsme získali mnoho informací o rašeliništích, vývoji Šumavy a mikroklimatu této oblasti. Během prohlídky všichni pečlivě vyplňovali pracovní listy. Další zastávkou byla geologická expozice Rokyta, kde si lze volně na čerstvém vzduchu prohlédnout vzorky hornin z oblasti NP a CHKO Šumava a také se něco přiučit o plavebních kanálech, těžbě zlata a rašeliny v této oblasti.

Přečíst
Budějovický Majáles 2022

Budějovický Majáles 2022

V pátek 27. května 2022 jsme se v hojném počtu zúčastnili majálesového průvodu. Po dvou letech jsme se navrátili opět do ulic ČB. A bylo co slavit. Vždyť se na společné akci sešla téměř celá škola. A dalším důvodem bylo úspěšné odmaturování oktávy. Proto se někteří její absolventi k nám připojili záhy po slavnostním zakončení maturit. Gymnázium Česká zastupoval v pozici krále septimán Matěj Barták, který energicky vedl naši „Českou výpravu“. Tématem Majálesu byla „Cesta kolem světa“.

Přečíst

Sledujte nás #gymceska

Kontakty

Gymnázium, České Budějovice, Česká 64

Česká 142/64, 370 21 České Budějovice
IČO: 60075775
ID datové schránky: n3kevuz

telefon:386 356 884
fax:386 356 085

email: mailto:gc@gymceska.cz

Zobrazit všechny kontakty

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout