Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY

Cítíš se někdy mizerně? Máš strach z testů?

Pak je nejvyšší čas, abys navštívil stránky ERASMUS+ -HEALTHY MIND! Výsledkem projektových mobilit je řada výstupů, které zde můžete vidět. Studenti absolvovali řadu skvělých workshopů, které vám mohou pomoci najít duševní rovnováhu-čelit stresu a depresi.

Kudy z nudy?

Vydejte se na mobilitu ERASMU+ jako my. Tentokrát jsme si užili pohostinnost našich polských přátel z Lešna a spolu se všemi se snažili proniknout do umění udržet si dobrou mysl a motivaci i v době, kdy vám není do zpěvu.

Přečíst
Jak chutná Řecko, aneb ohlédnutí za závěrečnou mobilitou

Závěrečná mobilita v rámci projektu Erasmus+, Healthy Mind, proběhla ve dnech 23.-28. 4., kdy skupina studentů spolu s koordinujícími učiteli zažívala vše, co vycestování v rámci mezinárodních projektů, ať už jde o to krásné i o to méně příjemné spojené s kulturní diverzitou, nabízí.

Přečíst
Z KK logické olympiády máme postupy na republiku

Matěj Kmínek (3. E) a Radek Bláha (6. E) se probojovali do republikového kola v logické olympiádě

V Berlíně s otevřenýma očima

V posledním říjnovém týdnu se 6. E vydala na cestu do Berlína. Během několikadenní exkurze jsme mohli vidět stopy minulosti a trochu poznat současnost této evropské metropole.

Přečíst
Rekord – deset žáků vyššího gymnázia postupuje do krajského kola logic

V kategorii C (vyšší gymnázium) postoupilo do krajského kola deset žáků, to je rekordní počet postupujících za naši školu v této kategorii. Krajským semifinalistům tedy gratulujeme a přejeme úspěšné zvládnutí krajského kola, které proběhne v listopadu.

Projekt Podpořit nadané

Společný projekt předmětových komisí jazyků – českého, německého, francouzského a anglického – se letos uskutečnil byť v obtížných podmínkách, ale se stejným úspěchem jako v letech předešlých, o to více se radujeme ze skvělých výkonů našich studentů. Podívejte se na pár momentů ve fotogalerii.

Přečíst
Akce čtení kroužku německé literatury

Členky kroužku německé literatury pod vedením paní učitelky Aleny Chytil ve čtvrtek 23. 6. 2022 uspořádaly v čítárně čtení v češtině i němčině z děl německy píšících autorů pro septimu a sextu. Texty Franze Kafky, Siegfrieda Lenze a Patrika Süskinda byly doprovázené hrou na violončelo, kytaru a akordeon studenty z nižších ročníků. Velice povedená akce pak byla ukončena debatou s diváky a malým občerstvením. Děkujeme paní Chytil a paní Pitrunové za organizaci a také všem, co poslouchali. Míša, Míša, Jolča a Danča.

Přečíst
Úřední hodiny o prázdninách. Krásné léto všem

Úřední hodiny o prázdninách: 10.00 - 12.00 hodin v těchto termínech: 13. 7., 20. 7., 27. 7., 3. 8., 10. 8., 17. 8., v termínu 25. 8. až 31. 8. od 8.00 do 14.30. KAŽDÝ DEN VSTUP POUZE - DŘEVĚNÁ VRATA ČESKÁ ULICE.
Krásné léto všem:-)

Přečíst

Výsledky voleb do školské rady

V souladu s čl. IV, odst. 5 Volebního řádu školské rady při základních školách, středních školách, konzervatoři a vyšších odborných školách, SM/114/RK, zveřejňuje volební orgán výsledky voleb do školské rady Gymnázia, České Budějovice, Česká 64.

Jména zvolených členů školské rady za zákonné zástupce nezletilých žáků a zletilé žáky:
• Ing. Štěpková Ivana (nový člen)
• Mgr. Štětková Markéta
• MUDr. Koptíková Lucie
• Mgr. Zemková Ludmila, Ph.D.

Počet odevzdaných hlasů celkem: 63
Počet hlasů pro vítězného kandidáta: 29

Volby se konaly elektronickou formou ve dnech 19. – 27. 6. 2022.

S podrobnými výsledky voleb je možno se seznámit po předchozí telefonické domluvě kdykoliv v pracovní dny v čase 8.00-15.30 v kanceláři vedení školy (č. dveří 101).

V Českých Budějovicích dne 28. června 2022

Mgr. Antonín Sekyrka

1. S se vydala po stopách Gabčíka s Kubišem

Také třída 1. S si připomněla 80. výročí jednoho z nejvýznamnějších momentů naší moderní historie – atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Dne 21. června jsme se se třídou vypravili do Prahy, kde jsme v Divadle Pod Palmovkou zhlédli představení „294 statečných“, které vzdává hold nejen atentátníkům Josefu Gabčíkovi a Janu Kubišovi, ale také všem dalším, kteří jim pomáhali.

6.E (opět) na tripu

I sexta vyrazila za dobrodružstvím a ve dnech 13. – 14.6. zakotvila v Černém Kříži. S panem učitelem Dvořákem a jeho věrným kolegou, panem Vaníčkem, jsme vyběhli vzhůru do kopců a prošli celou Medvědí stezku. Někteří z nás se dokonce obohatili u naučných cedulí, někteří si vystačili s pouhým pozorováním přírody a jiní si nejvíce užili návštěvu restaurace na Jeleních Vrších, kde jsme zastavili na oběd.