Telefon 386 356 884

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2023 - 2024

Školní rok 2023 - 2024

Dvacet let v Evropské unii

Věřili byste, že už jsme dvacet let v EU? Proto jsme si v pátek 10. května 2024 na Gymnáziu Česká připomněli v rámci školního projektu významné jubileum našich novodobých dějin: vstup ČR do EU 1. května 2004.

Krajské kolo SŠ v softballu

Ve středu 15.5. se 10ti členná skupina studentů rozhodla poměřit síly v krajském kole středních škol v softbalu.

Studentské volby do Evropského parlamentu

80 studentů naší školy ve věku 15–17 let se zúčastnilo Studentských voleb do Evropského parlamentu ve dnech 21. a 22. května 2024 s těmito výsledky:

Přečíst
Exkurze do Poslanecké sněmovny se opět vydařila.

Ve čtvrtek 2. května 2024 se vypravila třída 2. A do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Stejně jako vloni se nás ochotně ujala paní poslankyně Pavla Pivoňka Vaňková.

Přečíst
Ústní maturity 2024 právě vypukly!

V pondělí 20. května 2024 byly ve třídách 4.A a 8.E slavnostně zahájeny ústní maturitní zkoušky.

Přečíst
Trochu jiný program v knihovně

Naše třída 3. E se nedávno vydala na výlet do vědecké knihovny, a to nejenom za účelem prohlídky, ale také kvůli zajímavému programu Robopis.

Po roce opět na Grandfinále Prezentiády

Na nedávném Grandfinále soutěže Prezentiáda, které se konalo na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, jsme měli dvojité zastoupení jak v kategorii ZŠ, tak v kategorii SŠ.

3. místo v soutěži T-Profi

V soutěži Talenty pro firmy se letos poprvé představil tým K.CZ, který se skládal ze studentů dvou škol - Gymnázia Česká a L Kuby.

Atleti z České s národními rekordy a splněnými limity na ME a MSJ

Víkendové atletické soutěže přinesly našim studentům vynikající výsledky a též splněné limity na ME U18 a MS juniorů.

Výsledky přijímacího řízení

Projekt Afrika třídy sekundy

Jak se dá pěkně propojit několik předmětů, si v minulých týdnech vyzkoušela třída sekunda. Jejich hlavním tématem byla Afrika, konkrétně hravé opakování znalostí z výuky.

Matematická olympiáda kat. Z7: Úspěch studentů z Gymnázia Česká

Studenti sekundy Gymnázia v České ulici se výrazně prosadili na okresním kole Matematické olympiády v kategorii Z7, které se konalo 3. dubna 2024.

Sourozenci Radovi v českých rekordech

Na pátečním mítinku na pražské Slávii překonala atletická dvojčata Nina a Michal Radovi (2.S) dorostenecké národní rekordy na trati 300 metrů s překážkami.

Bronzová Barča Sekavová

Středoškolská odborná činnost je celostátní soutěž odborných prací talentovaných studentů středních škol.

Skvělá zpráva

Pondělí 25. března nebylo pro Marušku ze 2.A stejné jako každé jiné. Toho rána vyrazila plna odhodlání do dalšího, tentokrát regionálního, klání v anglické konverzaci kategorie A.

Poslední zvonění na České

Pro mnohé z nás nadešel čas, kdy jsme se museli rozloučit s další generací maturantů tříd 4.A, 4.S a 8.E.

Přečíst
Z léta do zimy aneb Králický Sněžník stále se sněhovou čepicí

Ve dnech 23. dubna až 25. dubna se naše třídy 5.E a 1.A zúčastnily třídenní tematické geologicko-ornitologicko-literární exkurze. Nutno podotknouti, že se jednalo i o exkurzi pro zdatné turisty.

Jaderná maturita

Od 17. do 19. 4. 2024 se celkem pět studentů třídy 7. E našeho gymnázia účastnilo programu Jaderná maturita, který nám nabídla Skupina ČEZ jako své partnerské škole.

Septima na exkurzi v Budvaru

V úterý 30. dubna navštívila třída 7.E jeden z nejúspěšnějších potravinářských podniků v České republice – Budějovický Budvar.

Setkání s energií – přednáška

Dne 11. 4. se třídy 4.E a 3.E zúčastnily přednášky Setkání s energií.

Hra BASE CAMP v sextě

V pondělí 29. dubna se studenti sexty v rámci hodiny chemie zúčastnili netradičního programu s názvem Base camp.

Přečíst
Dvě zlata z okresního kola MO (kategorie Z8)

Žáci a žákyně tercie dosáhli skvělých výsledků v okresním kole Matematické olympiády. Vyhráli Eliáš Dědek a Soňa Pechoušková.

Přečíst
Prima nás prvně reprezentovala v okresním kole matematické olympiády

Prima začátkem dubna soutěžila v okresním kole matematické olympiády (kategorie Z6). Z jedenácti nominovaných žáků se osm propočítalo na post úspěšného řešitele. Nejúspěšnější byla Nina Labiková (1. E), která ztratila pouhé 3 body a obsadila krásné 7. místo.

Přečíst
Naše florbalistky jsou opět mezi elitou ČR!!!

Tento rok, stejně jako minulý, se dívky probojovaly do finálového kola florbalu, kde se představily nejlepší dívčí týmy z celé České republiky.

Sledujte nás #gymceska

Gymnázium, České Budějovice, Česká 64